Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10201429



*

nr 1020 1429


Eva Ljungdahl

(f. 1946), Sverige


Färglitografi, 4 st, Eva Ljungdahl (f. 1946), 36x32 respektive 39x39


Eva Ljungdahl, född 1946 i Sundsvall, svensk målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 februari 2016
kl 18:36:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/2 18:31:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Eva Ljungdahl

Eva Ljungdahl, född 1946 i Sundsvall, svensk målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Eva Ljungdahl
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: eva ljungdahl färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr